Jak samemu zadbać o pozycjonowanie sklepu

Pozycjonowanie sklepów jest bardzo ważne, ponieważ dzięki temu będziesz widoczny dla swoich potencjalnych klientów. Pozycjonowanie to zestaw czynności, które należy wykonać, by wyszukiwarka coraz wyżej dawała Twoją stronę, podstrony w wynikach wyszukiwania. Zamiennie wiele osób używa pojęcia SEO i pozycjonowanie. Są to jednak pojęcia nieco inne. Jakie zatem działania możesz podjąć sam, by popracować nad widocznością swojej strony?

Pozycjonowanie – co to jest?

Pozycjonowanie obejmuje wszystkie działania poprawiające pozycję danej witryny w wyszukiwarkach. Aby to zrobić, należy wykonać pewne działania na stronie, takie jak np. optymalizacja SEO, oraz rzeczy poza stroną. Wiele osób mylnie traktuje SEO jako pozycjonowanie i skupia się jedynie na tym, by optymalizować treści na stronie oraz struktury strony. To oczywiście bardzo ważne, ale ponad to trzeba jeszcze mieć linki building oraz content marketing.

Jakie działania podjąć?

Jeśli chcesz dostosować swoją stronę pod wyszukiwarkę, chcesz by byłą ona lepiej pozycjonowana, to powinieneś zadbać o jej konstrukcję. Zbuduj dobre podkategorie i kategorię strony, a następnie zadbaj o sam wygląd podstrony. Warto też dopasować stronę do urządzeń mobilnych. Zadbaj także o meta title i meta description, które pojawiają się w wyszukiwarce i są zapowiedzią tego, co znajduje się na Twojej stronie. Ważne są także zdjęcia na Twojej stronie internetowej, które powinny zachęcać do zakupu. Marketplace i tendencje klientów spowodowały, że modne są zdjęcia na białym tle. Warto je mieć, ale sprzedają w dużej mierze zdjęcia aranżowane.

Pozycjonowanie swojego sklepu to praca wieloetapowa i długotrwała. Ale warto ją wykonać, ponieważ dobrze wypozycjonowany sklep powoduje, że dzieje się na nim ruch organiczny. Dzięki temu trafiają do niego klienci stale, a nie tylko z płatnych reklam, które są coraz droższe. Warto się zastanowić nad tym, czy nie powierzyć pozycjonowania komuś, kto ma doświadczenie, jeśli ta dziedzina jest Ci zupełnie obca. Doświadczona osoba może zrobić to lepiej.